Цікаве з практики

Юридичне бюро «Мостовенко та партнери» представляло інтереси відомої державної установи у трудовому спорі з працівниками, які оскаржували наказ про встановлення режиму робочого часу відділу, в якому вони працювали.

Обґрунтовуючи свій позов про незаконність виданого установою наказу про зміну істотних умов праці, позивачі посилались на нормативно-правові акти профільного міністерства, якими для працівників їхньої професії встановлювалась оплата праці за 4 години роботи на день.

Зважаючи на вказану норму, позивачі вважали, що їхній робочий день має становити 4 години, а в разі перевищення такої норми відпрацьовані понаднормово години мають оплачуватись в подвійному розмірі.

Вивчаючи надані установою документи, фахівцями Юридичного бюро «Мостовенко та партнери» було встановлено, що зміни істотних  умов праці, введені оскаржуваним позивачами наказом, полягали лише у переведенні працівників відділу, в якому працювали позивачі, з шестиденного робочого тижня на п’ятиденний. Що стосується посилань позивачів на норми Наказів профільного міністерства, то вони не мали жодного стосунку до регулювання режиму робочого часу, оскільки були прийняті з метою встановлення розмірів оплати праці працівникам відповідної галузі.

Побудований на вказаних аргументах захист інтересів державної установи виявився успішним, і суд відмовив у задоволенні позовних вимог про скасування наказу, визнавши законними дії керівництва держустанови з приводу прийняття рішень про регулювання режиму робочого часу власних працівників.