Цікаве з практики

Протягом 2011-2012 р. завдяки зусиллям наших фахівців постійний клієнт Юридичного бюро «Мостовенко та партнери» отримав два судових рішення на свою користь в адміністративних спорах з митним органом про повернення надмірно сплаченого мита та ПДВ.

У рамках захисту інтересів постійного клієнта фахівцями бюро були підготовлені та подані до окружного адміністративного суду два позови про визнання неправомірними дій митного органу з визначення митної вартості товару, про скасування рішень митного органу про визначення митної вартості товару та про повернення  з Державного бюджету України надмірно сплачених коштів за митне оформлення товару, а саме митного збору та ПДВ.

Підставою для оскарження неправомірних дій митного органу по першій справі стало самостійне визначення митної вартості товару за другим методом – «за ціною договору щодо ідентичних товарів» всупереч тому, що декларант позивача надав всі необхідні документи, що вимагались митним інспектором, які підтверджували зазначену у Вантажно-митній декларації вартість товару за ціною контракту.

Рішення суду першої інстанції було прийнято на користь позивача, та в подальшому набрало чинності після розгляду справи в апеляційній інстанції, яка залишила його в силі.

Друга справа цікава тим, що рішення митного органу про самостійне визначення митної вартості товарів приймалося на підставі інформації, розміщеної у базі даних єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (ЄАІС ДМСУ). Джерелом такої інформації став запис про митну вартість майна у вантажно-митній декларації, законність формування митної вартості в якій була предметом розгляду в першій справі.

Суд першої інстанції не сприйняв аргументів позивача та відмовив у задоволенні позову. Натомість, апеляційний суд задовольнив підготовлену та подану фахівцями бюро апеляційну скаргу та скасував незаконне та необґрунтоване  рішення суду першої інстанції.