Цікаве з практики

Протидія рейдерству

Нашому постійному клієнтові було виділено в довгострокову оренду земельну ділянку для будівництва заводу з виробництва мінеральної ізоляції.

Невдовзі після прийняття рішення міської ради про передачу в оренду цієї земельної ділянки, зацікавлені особи почали чинити перешкоди нашому клієнтові, а саме був поданий позов про відміну вищевказаного рішення міської ради та розірвання договору оренди.

В позовній заяві, зацікавлені особи зазначили цілий ряд обставин, які на їхню думку містили порушення законодавства при передачі в оренду земельну ділянку.

Нам вдалося довести необґрунтованість таких тверджень, які, до того ж, не підтверджувалися жодними доказами.

Єдиним доказом, на який посилався позивач, було клопотання з яким він начебто звертався до місцевої ради, за виділенням цієї ж земельної ділянки.

Відповідно до законодавства, яке діяло на момент виділення цієї земельної ділянки, у разі надходження двох або більше заяв (клопотань) на оренду однієї і тієї самої земельної ділянки, що перебуває в державній або комунальній власності, відповідні органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування проводять аукціон або конкурс щодо набуття права оренди земельної ділянки.

Завдяки зусиллям та миттєвій реакції наших юристів, вдалося отримати докази які підтверджують, що клопотання позивача було подано вже після винесення місцевою радою рішення про передачу земельної ділянки.

Даними доказами являлись штамп вхідної кореспонденції, що містився на екземплярі клопотання, який надійшов до місцевої ради, та конверт з датою поштового відправлення.

Зважаючи на те, що клопотання позивача було подано вже після винесення рішення місцевої про передачу земельної ділянки, й відпала необхідність в проведенні аукціону або конкурсу з передачі в оренду такої земельної ділянки.

Посилаючись на дані обставини, суд виніс рішення про відмову в задоволенні позову та залишенні в силі рішення місцевої ради про передачу в оренду земельної ділянки.

Завдяки нашим зусиллям, клієнт зміг безперешкодно продовжити реалізацію проекту з будівництва заводу по виробництву мінеральної ізоляції.