Цікаве з практики

Захищаючи інтереси одного з лідерів у галузі виробництва будівельних матеріалів, наші фахівці домоглися скасування судового рішення про визнання недійсним аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами, переможцем якого став постійний клієнт бюро.

В окружному адміністративному суді розглядався позов одного з потенційних учасників аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

В якості відповідачів по справі були залучені Міністерство охорони навколишнього природного середовища (тепер - Мінекології) та Державна геологічна служба України (на даний час – Державна служба геології та надр України). Постійний клієнт бюро був залучений до розгляду даної справи в якості третьої особи.

Позивач не погоджувався з результатами оскаржуваного аукціону на тій підставі, що нібито всупереч нормам п. 5 чинного на момент проведення аукціону Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами відповідачі не забезпечили персональне інформування суб’єктів господарювання, виробнича діяльність яких пов’язана з використанням виду корисних копалин, що містяться в межах ділянки надр, спеціальний дозвіл на користування яким виставляється на аукціон, про дату та місце проведення аукціону.

Фахівці бюро під час розгляду справи в суді першої інстанції доводили, що нормами чинного законодавства України таке персональне інформування не передбачено, а органи державної влади, на які покладено обов’язок щодо організації та проведення аукціону, виконали всі належні заходи для інформування якнайбільшого кола зацікавлених суб’єктів господарювання про дату та місце проведення аукціону.

І не дивлячись на те, що суд першої інстанції прийняв рішення на користь позивача та задовольнив позов, на стадії апеляційного розгляду справи завдяки зусиллям фахівців бюро незаконне рішення суду першої інстанції було скасовано, позивач відкликав свої позовні вимоги, а провадження по справі було закрито.